A létszámot 96-ról 128-ra növelték, ami azt jelenti, hogy a PDC világbajnokságon már magyar dartsjátékos is képviselteti magát!

"Ez egy álom beteljesülése. Évek óta ezért dolgozom, és most minden összeállt. Hálás és büszke vagyok, hogy 17 év után én lehetek az első magyar, aki az Ally Pally színpadán dobhat" - kommentálta sikerét a Hungarian Darts Super League döntő tornáját megnyerő Kovács Patrik. Személyében 2008 után először lesz magyar résztvevője a PDC dartsvilágbajnokságnak, amely december 11-én kezdődik, mint közel két évtizede mindig, ezúttal is a londoni Alexandra Palace-ban. A torna záró szakaszára jövőre, 2026 januárjának elején kerül sor, a döntőt 3-án vívják.
Kovács Patrik diadala meglephette azokat, akik a szeptemberi Hungarian Darts Trophy eseményei kapcsán kezdtek el érdeklődni a darts iránt. A nemzetközi mezőnyben, ahol négy magyar játékos is képviseltette magát, Kovács nem volt jelen, de Borbély András egy figyelemre méltó 170-es kiszállóval tűnt ki, és közel állt ahhoz, hogy legyőzze a neves Luke Woodhouse-t. Most azonban Borbély, aki a torna legmagasabb átlagát, 89,76-ot dobta a negyeddöntőben, nem tudta megállítani Kovács Patrikot, aki 0-1-es szetthátrányból fordítva jutott tovább. A másik elődöntőben Kelemen Péter győzött Székely Pál ellen, aki szintén 2-1-es vereséget szenvedett el. A döntőben Kovács magabiztosan, 2-0-val zárta a versenyt, megszilárdítva ezzel helyét a darts világában.
Összességében Kovács Patrik sikere nem meglepő, hiszen korábban már többször is elnyerte az év dartsosa címet, először például 2017-ben. Ráadásul számos WDF-világbajnokságon is részt vett, így az előző évben sem volt ez másképp. A Hungarian Darts Trophy keretein belül is megmérettette magát, és 2023-ban csak hajszálnyira volt a továbbjutástól, hiszen a döntő szettben, meccsnyilakról maradt alul az osztrák Rowby-John Rodriguezzel szemben.
Az eddigi első és egyetlen magyar résztvevő a PDC világbajnokságon Bezzeg Nándor volt, aki 2008-ban képviselte hazánkat. Az, hogy most újra megjelenhet egy magyar játékos, nagymértékben annak köszönhető, hogy a szervezet a korábbi 96 helyett 128 versenyzőt fogad be, így a magyar dartsosoknak nem kell regionális közép-európai selejtezőkön küzdeniük a helyért, hanem egy fix kvótát kaptak. Kovács Patrik a londoni nyitófordulóban a legmagasabban rangsorolt 64 versenyző egyikével fog megmérkőzni. A létszámemelés következtében a 32 legjobb játékos sem pihenhet a nyitó körben, így a magyar induló akár a címvédő angol klasszis, Luke Littler ellen is asztalhoz állhat.