A fiatal munkavállalók körében közel 60 százaléknyian tapasztalják, hogy a munkahelyükön nem kapják meg a megérdemelt elismerést.

Több mint 60 százalékuk szerint az is esélytelen, hogy feljebb lépjen a munkahelyi ranglétrán.
Rosszabbul látják a munkahelyi helyzetüket a dolgozó fiatalok, mint egy éve, derül ki a K&H ifjúsági index első negyedéves eredményeiből.
A pénteken közzétett felmérési eredmények alapján a fiatal munkavállalók mindössze 51 százaléka érzi biztosnak a jelenlegi pozícióját. Ez a szám jelentős csökkenést mutat a tavalyi év utolsó negyedében regisztrált 59 százalékhoz képest, és alulmúlja a 2012 óta végzett kutatások hosszú távú átlagát, amely 56 százalékra rúg. Érdekesség, hogy 2017 végén és 2020 elején a bizalom csúcsra jutott, meghaladva a 70 százalékot, míg 2013-ban a számok 50 százalék alá estek.
A felmérés arra is rávilágít, hogy a fiatalok mennyire érzik magukat megbecsültnek a munkahelyükön. Az összkép sajnos nem túl biztató: az idei első negyedévben csupán 41 százalékuk jelezte, hogy értékelik a munkáját. Ez a szám sosem lépte át az 50 százalékot, és az előző negyedévben 42, míg egy évvel ezelőtt 38 százalékot mutatott. A legfrissebb adatok alapján tehát a fiatal munkavállalók megbecsültségének érzése gyakorlatilag stagnál, ami aggasztó tendenciát jelez.
A részeredmények alapján kimutatható, hogy a megkérdezettek 21%-a egyáltalán nem tapasztal megbecsülést, míg 38%-uk azt jelezte, hogy a helyzetük inkább átlagosnak mondható. Ez azt jelenti, hogy bár nem érzik magukat különösen elismerve, élményeik sem negatívak.
A fiatalok nem éppen optimistán tekintenek a jelenlegi munkahelyükön elérhető előrelépési lehetőségekre. Csupán 38%-uk véli úgy, hogy van esélyük feljebb lépni a munkahelyi ranglétrán. Ez az arány az előző negyedévben még 43% volt, míg 2024 elején 33%-ra csökkent. Ez azt jelenti, hogy rövid távon romlott a helyzet, ugyanakkor éves összevetésben pozitív elmozdulás mutatkozik.