Az adatvédelmi hatóság vezetője úgy véli, hogy Magyar Péter mentős esetlapja hamisítványnak minősül.

Az Országos Mentőszolgálat nyilvántartásában valaki, vagy valakik, nyom nélkül hozzáférhettek bizonyos esetlapokhoz, és azokat le is tölthették. Ezzel a cselekedettel teremtettek kapcsolatot Magyar Péter és egy olyan jegyzőkönyv között, amely egy férfi mérgezési tüneteivel kapcsolatos mentőhívásról szólt, amely Varga Judit egykori igazságügyi miniszter és Magyar Péter lakásán történt. Péterfalvi Attila, a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság elnöke hangsúlyozta, hogy a médiában megjelent egy hamisított esetlap, amely összefüggésbe hozható Magyar Péterrel, de ez az állítás nem tükrözi a valóságot.

Péterfalvi Attila, a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) vezetője az RTL Híradónak nyilatkozva hangsúlyozta, hogy amit a sajtóban olvashattunk, az valójában egyfajta félreértés vagy hamis információ. Rámutatott, hogy a Magyar Péter neve és életkorának említése félrevezető következtetésekhez vezethet, azonban ez a képzet nem tükrözi a valóságot.

Ezt a megállapítást Péterfalvi Attila tette a NAIH vizsgálatának eredményei alapján, az esetlappal kapcsolatosan.

A Bors információi szerint a rohammentők által készített jegyzőkönyv alapján egy negyvenes éveiben járó férfihoz mérgezési tünetekkel hívtak mentőt Varga Judit egykori igazságügyi miniszter és Magyar Péter budapesti lakásán, a Kútvölgyi úton. A mentőszolgálat azonban nem tudta ellátni a férfit, mivel az elhagyta a helyszínt, mielőtt megérkeztek volna.

Az ügyrészleteivel kapcsolatban annyit lehet elmondani, hogy Varga Judit egy napsütéses vasárnap délelőtt, a gyermekeivel tett kirándulás után tért haza, és ekkor vette észre, hogy Magyar Péter a hálószobában, látszólag eszméletlen állapotban hever az ágyon.

Az éjjeliszekrényen, a sötétben, egy levél vényköteles XANAX állt, amelyből kilenc szem hiányzott. Varga Judit kétségbeesetten próbálta rázni és keltegetni férjét, de mivel nem érkezett válasz, végül azonnal hívta a mentőket.

Az eseményről hivatalos jegyzőkönyv készült, amelyet a Bors című lap publikált. Érdekesség, hogy a bejelentő neve teljesen eltüntetésre került, viszont a lakcím, ami szerepelt a dokumentumban, pontosan megegyezett Magyar nevén.

Péterfalvi Attila véleménye szerint a legnagyobb probléma az, hogy az Országos Mentőszolgálat rendszerében valaki, vagy több személy, nyom nélkül hozzáférhetett az esetlapokhoz, és le is tölthette azokat. Ennek következtében a Borsban megjelent esetlap alapját képező dokumentumon szereplő mentődolgozók adatai kiszivárogtak a rendszerből, ami adatvédelmi incidenst eredményezett. Érdekesség, hogy Péterfalvi Attila megjegyzése szerint az eset áldozata nem Magyar Péter.

Az Országos Mentőszolgálat adatvédelmi rendszere nem felelt meg a NAIH által végzett vizsgálat követelményeinek, mivel nem tudta biztosítani az uniós normák betartását. Az RTL információi szerint azonban a szóvivő megerősítette, hogy a szükséges fejlesztések már elindultak a problémák orvoslása érdekében.

A kiszivárogtatás miatt Magyar Péter korábban feljelentést is tett, az RTL úgy tudja, hogy azóta sem hallgatták ki. Az ügyben a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda az illetékes, de a nyomozás érdekeire való tekintettel az ügyről nem adhattak tájékoztatást.

Related posts