Bochkor Gábor válaszolt az önkormányzati dolgozókat érintő megjegyzései kapcsán rá irányuló kritikákra.

A Retro Rádió műsorvezetője, Bochkor Gábor, újra kifejtette véleményét a csütörtöki reggeli önkormányzati dolgozókat érintő kijelentése után. Az őszinte szavakra több polgármester és az MSZP is reagált, így nem meglepő, hogy Gábor sem maradt csendben a korábbi kritikákra. Az események alakulása izgalmas diskurzusokat indított el a közszolgáltatások minőségéről és a politikai felelősségről.

A kedélyek továbbra is hevesen hullámzanak Bochkor Gábor csütörtöki reggeli adásában tett megjegyzései miatt, melyben az önkormányzati dolgozókra tett ironikus megjegyzést, mondván, hogy "csak az megy oda, aki sehol máshol nem találta a helyét". A kijelentést egy hallgatói sms-re reagálva tette. Számos polgármester azonnal kifejezte felháborodását, és nyilvánosan bírálta a műsorvezető szavait. Péntek hajnalban azonban Bochkor újra megszólalt az ügy kapcsán, ami tovább fokozta az érdeklődést - értesült róla a 24.hu.

Az élő adás során Bochkor Gábor kifejtette, hogy „sokan reagálnak különböző polgármesterek részéről arra, amit én is megfogalmaztam, és természetesen joguk van ehhez, ez nem probléma. Ami számomra szembetűnő, az az, hogy ez egy tipikus reakció, amely gyakran jellemző a kezdő influenszerekre. Ők hajlamosak híres személyiségek nevét használni, hogy ezzel felkeltsék a figyelmet. Ez egyfajta alapvető reakció.”

Ami igazán figyelemre méltó, az az, hogy bizonyos polgármesterek rendkívül kultúráltan fogalmazták meg a kritikáikat velem kapcsolatban, míg mások szinte már minősíthetetlen kifejezésekkel és indulattal illették a helyzetet. Ez természetesen róluk árulkodik, és különösen tisztelem azt a kollégát, aki tiszteletteljesen osztotta meg a véleményét, míg azokat, akik a rombolás után időt szakítottak erre, sosem tartottam nagyra. Hozzáteszem, hogy nagy öleléssel gondolok azokra a polgármesterekre is, akik telefonon keresték fel a programigazgatónkat, hogy szívesen beszélgetnének a munkájukról. Ez valóban kedves gesztus, de ha az egész kontextusát megvizsgáljuk – amit sajnos a legtöbben nem tesznek –, egyértelművé válik, hogy ez az egész Delhusa Gjoni jelenségből indult ki. Ne felejtsük el, hogy a demagógia számomra egy jó barát, és ezt az eseményeket akár szórakozva, vagy akár elborzadva is figyelhetjük.

- zárta le a témát a műsorvezető.

Elsők között írta le véleményét Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere, aki kikérte magának kollégái nevében Bochkor Gábor kijelentését.

Egy olcsó vicc kedvéért belépni mások lelkébe, és azt hangoztatni, hogy ők a társadalom legkevésbé értékes tagjai, nem más, mint tiszta bunkóság és arrogancia. Ez még akkor is igaz, ha mindez egy kitalált, gondosan megtervezett műsorvezetői karakter része. Az empátia hiánya és a mások megalázása sosem lehet szórakoztató, függetlenül attól, milyen kontextusban történik.

- közölte a városvezető.

A székesfehérvári polgármester nyilatkozatát követően a Magyar Szocialista Párt sajtóközleményt bocsátott ki a kérdéses témában. Komjáthi Imre, a párt elnöke hangsúlyozta, hogy „az önkormányzati dolgozók mindennapi fáradozásai alapvetően hozzájárulnak településeink zavartalan működéséhez, a lakosság ügyeinek intézéséhez és a közszolgáltatások folyamatos biztosításához. Ezért munkájukat nem szabad leértékelni, hanem éppen ellenkezőleg, méltányolni és elismerni szükséges.”

Karácsony Gergely a közösségi médiában fejezte ki véleményét Bochkor Gábor kijelentésével kapcsolatban, és határozottan kritizálta a műsorvezetőt. A politikai vezető emellett bocsánatkérést is követelt tőle.

Úgy tűnik, hogy hazánkban akadnak olyan rádiós műsorvezetők is, akik talán nem a legfinomabb modorukkal hódítanak, és így más területeken nem igazán találták meg a helyüket.

Karácsony Gergely kifejtette, hogy "nincs is annál aggasztóbb, mint amikor rádióműsorokat vezetnek anélkül, hogy bárminemű morális iránytűvel rendelkeznének."

"A város vezetője világosan kifejtette, hogy senki sem bízta volna rájuk a gyermekeiket az óvodákban, és az idősebb generációt sem adta volna a gondjaikra az idősotthonban. A közbiztonság kérdése is aggasztó volt, hiszen árvíz idején senki sem számított volna arra, hogy ők megvédik a várost. Az ivóvíz biztosítása is olyan feladat, amit nem bíznának rájuk. Ráadásul, a közlekedésben is kétségek merülnek fel; senki nem lenne hajlandó buszokat vagy villamosokat vezetni az ő irányításukkal."

Related posts