Egyetlen éjszaka leforgása alatt drámaian megváltozott a világ arca.

Jó reggelt kívánok! Üdvözlöm Önt a 444 napindító hírlevelében, ahol az elmúlt 24 óra legérdekesebb és legfontosabb cikkeivel készülünk Önnek. Éppen egy globális kereskedelmi háború közepén állunk, és mi itt vagyunk, hogy minden lényeges eseményt megosszuk Önnel. Ha szeretne első kézből értesülni, hírleveleinkre itt tud feliratkozni.
Benjamin Netanjahu végül éjszaka érkezett Budapestre, a szerdai délutáni időpontra tervezett látogatása helyett. Az izraeli miniszterelnök látogatása különös jelentőséggel bír, mivel éppen akkor zajlik, amikor az izraeli hadsereg megkezdi Gáza nagy részének szárazföldi megszállását. A látogatás hátteréről és Netanjahu motivációiról kedden már részletesebben írtunk.
Tovább mélyültünk az új drogtörvény részleteiben, miközben a kormány novemberig hosszabbítaná meg a háborús vészhelyzetet. Emellett benyújtották a magyar állampolgárság felfüggesztésére vonatkozó javaslatot is. Nagy Márton a telekomcégek vezetőinek meghallgatásával próbálja megakadályozni az árak további emelkedését. Közben kiderült, hogy az MBH 37 milliárd forintos osztalékot tervez kifizetni, míg Mészáros Lőrinc borásza luxusvillát vásárolt Cannes közelében. További hír, hogy a kormány az oltásregisztráción megadott címekre spam üzeneteket küld az Ukrajna EU-csatlakozásáról szóló szavazással kapcsolatban. A HírTV-vel kapcsolatban pedig felmerült, hogy hamisan állították, miszerint Magyar Péter kiskorú lányoknak tett volna szexuális ajánlatot az Ötkertben.
Újabb magyar marhatelepeken jelent meg a ragadós száj- és körömfájás, a Qubiton pedig egy állatorvos magyarázta el, miért kell levágni marhák ezreit. A gazdaságra súlyos veszélyt jelentő járvány persze mindenkit megmozgat, Magyar Péter például azzal az ötlettel állt elő, hogy fertőtleníteni kéne az M1-es autópályára felhajtó összes járművet. A járvány miatt korlátozták a Fővárosi Állatkert működését is, és az intézményhez kapcsolódott az a cikkünk is, melyben bemutattuk, hogy a világ legelitebb üvegháza és legdrágább, relaxáció céljára szolgáló épülete lehet az elátkozott sorsú Biodómból.
Tegnap továbbra is foglalkoztunk a kedd esti budapesti tüntetéssel, amely végül hídfoglalásokhoz vezetett. Kiemeltük, hogy a hídlezárás valóban nem mindennapi esemény, de pontosan ez a lényeg. Eközben Sulyok Tamás is reagált az utóbbi időszak utcai politikai megmozdulásaira, és megemlítettük, hogy a KSH által közzétett szegénységi adatok nem mentesek a gyanúktól. Az MCC adatai viszont stabilnak tűnnek, hiszen Orbán Balázsék idén is 22 milliárd forintot kaptak a Moltól.
Szerda este Trump drámai lépésre szánta el magát, megnyitva ezzel a globális vámháború kapuit. Az EU-ra 20 százalékos vámot, míg Kínára egy sokkal súlyosabb, 54 százalékos vámot vetettek ki. A világ szinte minden országát érinteni fogják az újabb gazdasági terhek, így senki sem mentesül a következmények alól. Jelenleg nehéz megjósolni, hogy milyen hatásokkal jár ez a lépés, de a helyzet korántsem tűnik kedvezőnek.
Egy friss amerikai hír szerint Grönland megszállásának költségeit már tervezgetik, miközben Washingtonban komoly aggodalmak merültek fel: Európa egyre kevesebb fegyvert kíván vásárolni az Egyesült Államoktól. Továbbá, felmerült, hogy Trump nemzetbiztonsági tanácsadói kormányzati ügyeket intéztek privát Gmail-fiókjaikon keresztül. Ezen kívül arról is beszámoltunk, hogy Elon Musk óriási anyagi háttere ellenére a wisconsini legfelsőbb bírósági választáson egy demokraták által támogatott jelölt került ki győztesen. A Tesla globális eladásai történelmi mélypontra zuhantak, és a hírek szerint Musk nemsokára kormányzati megbízatását is elveszítheti.
A New York Times hatalmas, egy éven át tartó kutatása alapján világossá vált, hogy a legsikeresebb ukrán hadműveletek mögött konkrét amerikai támogatás állt. Eközben érkezett a hír, hogy Putyin egyik legközelebbi munkatársa Washingtonba látogat, hogy Trump egyik kulcsembérével egyeztessen. Ezzel párhuzamosan amerikai politikai körökben egy kétpárti bizottság fontolgatja, hogy 500 százalékos vámmal sújtsa azokat az országokat, amelyek orosz olajat vásárolnak.