A brit miniszterelnök határozottan bírálta Elon Musk kijelentéseit.

Hétfőn Sir Keir Starmer brit miniszterelnök határozottan elítélte Elon Musk, az amerikai milliárdos és nagyvállalkozó legutóbbi nyilatkozatait, amelyek Donald Trump megválasztott elnök korábbi kormányának brit belpolitikára és a brit kormányra vonatkozó véleményeit tükrözik. Starmer kritikája a napokban elhangzott megjegyzésekre fókuszált, amelyek szerinte nemcsak a brit politikai életre, hanem a nemzetközi kapcsolatokra is kihatással lehetnek.

Musk, aki a Trump-kormányban várhatóan a kormányzati hatékonyságért felelős társminiszteri tisztséget tölti majd be, az általa birtokolt X portálon az elmúlt időszakban sok egyéb állítás mellett "nemi erőszakban viselt bűnrészességgel" vádolta Starmert, arra utalva, hogy szerinte a jelenlegi munkáspárti brit kormányfő az angol-walesi főügyészség korábbi igazgatójaként nem lépett fel kellő eréllyel a gyerekek elleni szexuális bűncselekményeket elkövető szervezett bűnözői csoportokkal szemben.

Musk egyik posztjában úgy fogalmazott, hogy Starmert "börtönbe kellene küldeni" ennek a cselekedetének következményeként.

Starmer, aki hétfőn bejelentette a brit állami egészségügyi rendszer (NHS) várólistáinak csökkentésére irányuló kormányzati programot, a sajtóértekezleten, amely a beszéde után következett, reagált az amerikai milliárdos kijelentéseire vonatkozó kérdésekre. A milliárdos nevét nem említve hangsúlyozta, hogy azok, akik hazugságokat és álinformációkat terjesztenek széles körben, nem az áldozatok érdekeit tartják szem előtt, hanem kizárólag a saját érdekeiket szolgálják.

A brit miniszterelnök hangsúlyozta, hogy főügyészként eltöltött időszaka alatt soha nem indult annyi büntetőeljárás szexuális indíttatású gyermekbántalmazás ügyében, mint most.

Musk nemrégiben jelentős figyelmet keltett, amikor nyilvánosan felszólította a brit hatóságokat, hogy engedjék szabadon Tommy Robertsont, a brit szélsőjobboldal egyik prominens figuráját, aki tavaly börtönbe került. A felhívása sokakban vegyes érzéseket váltott ki, hiszen Robinson megosztó személyiség a politikai színtéren.

Robinsont, az English Defence League (Angol Védelmi Liga) nevű szélsőségesen iszlámellenes egykori jobboldali szerveződés alapítóját tavaly ítélték másfél év börtönre, miután közösségi médiafelületeken közzétett videójában "erőszakos huligánnak" nevezett egy fiatal szíriai menedékkérőt, akit korábban fizikai bántalmazás ért angliai szálláshelyén.

Robinson többször is megosztotta a rágalmazó videót, annak ellenére, hogy a bíróság megtiltotta számára ezt a cselekedetet. Ezt követően pedig megszületett a döntés, amely a végrehajtandó szabadságvesztését rendelte el.

A brit miniszterelnök hétfői sajtóértekezletén az amerikai milliárdos Robinsonnal kapcsolatos felhívására is kitért, mondván: akik Tommy Robinsonról zengenek dicshimnuszokat, nem az igazságszolgáltatásban érdekeltek, hanem egy olyan embert éltetnek, aki utcai erőszakcselekményeket szított.

Musk hétfőn az X platformon indított egy szavazást, amelyben arra kérdezett rá, hogy vajon Amerika "felszabadítsa-e a brit népet a zsarnoki kormányzása alól".

Hétfői sajtókonferenciáján Starmer nem adott konkrét választ arra a kérdésre, hogy miként vélekedik erről a kezdeményezésről.

Related posts