A játék továbbra is folytatódik, ahol a tét nem más, mint az élet és a halál.

A Squid Game című dél-koreai sorozat 2021-ben váratlanul hatalmas sikert aratott a Netflixen, ezzel pedig Hvang Donghjok író-rendező egy új helyzetbe került, hiszen azonnal berendelték a folytatását. A döntés nem volt alaptalan: a második évad a streaming platform történetének egyik legnagyobb sorozatpremierjévé nőtte ki magát, mesés nyereményekkel csalogatva a nézőket a véres játékok világába. Noha nem mentes a kritikáktól, a sorozat mégis arra ösztönöz, hogy elgondolkodjunk a társadalom kérdésein és az emberi természetről.

A kissé furcsa magyar cím, "Nyerd meg az életed", talán nem a legtalálóbb, így mi ezt nem fogjuk alkalmazni. Szegény Hvang Donghjok annyira megviselte a stressz, hogy a fogai is kihullottak. Ezt a helyzetet egy szellemes utalás is kifejezi: az előző évad győztese, aki az egyetlen életben maradt játékos, fogprotézisébe rejtett nyomkövető chip segítségével tér vissza a titkos szigetre.

A 456-os Szong Gihun (Lee Jung-jae) ugyanis képtelen élvezni a nagy pénzt, amelyhez vér tapad, úgyhogy a játék szervezőinek felkutatására kívánja fordítani, véget akar vetni a borzalomnak. Csapatot verbuvál, élén az első évad végén lepuffantott fiatal rendőrrel, aki anno beépült a maszkos őrök közé, feljutott a vezérlőbe, sok mindent látott, de semmit sem tud bizonyítani, ezért felettesei bolondnak nézik. Ezt a karaktert teljesen abszurd módon hozták vissza: egy kis hajó kapitánya kihalászta őt a tengerből és kórházba vitte. Az illető ráadásul arra is hajlandó, hogy hétvégenként fuvarozza őt szigetről szigetre, amelyekből, mint megtudtuk, több száz van a környéken. Persze nehéz elhinni, hogy ennyire nincs feltérképezve a koreai felségterület, de ne akadjunk fenn ezen, hiszen egy mesét látunk. És a jó mesék tele vannak élettapasztalattal. Vegyük sorra a mostani hét rész, azaz mintegy nyolc órányi filmidő nevelő célzatú üzeneteit, amelyek miatt megbocsájtható az európai szemmel nézve alaposan túltolt színészi játék, a lebutított dialógusok és a kidolgozatlan karakterek.

Related posts