Friss információk érkeztek a Honvédkórházban ápolt Keleti Ágnes, a Nemzet Sportolója állapotáról. A legendás tornásznő, akinek pályafutása és teljesítménye sokak számára példaértékű, jelenleg orvosi felügyelet alatt áll. A legfrissebb hírek szerint a csal
Keleti Ágnes, a tornasport legendás alakja, ötszörös olimpiai bajnok és a Nemzet Sportolója, szerdától a budapesti Honvédkórházban gyógyul tüdőgyulladás miatt. A közel száznégy éves életkorával ő a legidősebb élő olimpiai aranyérmes a világon. Állapota kezdetben válságosnak bizonyult, de szerencsére már javuló tendenciát mutat. Betegágyánál kisebbik fia, Rafi (Bíró Rafael) fáradhatatlanul mellette virraszt, támogatva őt ebben a nehéz időszakban.
Szombatra javult Keleti Ágnes állapota. Kisebbik fia, Rafi, azaz Bíró Rafael azóta is ott virraszt az ágya mellett, tőle kaptunk friss híreket édesanyjáról.
Édesanyám nyugodtan töltötte az éjszakát, állapota kielégítő, úgy tűnik, túl van az életveszélyen - tudta meg az Index.
Keleti Ágnes jelenleg kórházi kezelésre van szüksége, ám családja bizakodva várja, hogy a január kilencedikei születésnapi ünnepséget már otthon, a legközelebbi szerettei társaságában ünnepelheti.
Szombaton többen érdeklődtek Ágika állapotáról, köztük Trippon Norbert, Újpest polgármestere is. Tudni kell, hogy Keleti Ágnes legnagyobb sikereit, a négy melbourne-i aranyérmet a Budapesti Dózsa sportolójaként aratta, amely klub az Ujpesti TE jogelődje.
A hazai és a nemzetközi sportvilág már a közelgő, január 9-én esedékes, Keleti Ágnes száznegyedik születésnapjára készül, azonban szerdán tüdőgyulladás miatt kórházba kellett szállítani. Az állapota péntekig kritikus volt, nehezen kapott levegőt, és fulladozásra is panaszkodott.
A karrierje során tíz olimpiai érmet (5 arany, 3 ezüst, 2 bronz) nyert Keleti Ágnes Magyarország legtöbb ötkarikás medállal rendelkező női sportolója. Minden körülmény az ellen szólt, hogy híres sportoló legyen belőle, hiszen ifjúsága a vészkorszak idejére esett. 1944-ben Ágnes a svéd követség titkárától, Raoul Wallenbergtől megkapta a Schutzpasst, a menlevelet, és beköltözhetett az egyik Pozsonyi úti védett házba.
De ez sem biztosított menedéket, és amikor 1944. március 19-én a német hadsereg bevonult Budapestre, szerzett - nem kevés pénzért - egy Juhász Piroska névre szóló igazolványt, új identitást vett fel, és Varga szűcsmesterékkel együtt, akiktől az igazolványt megvásárolta, házicselédként leköltözött Szalkszentmártonba, hogy ott vészeljék át az ostrom hónapjait.
Ilyen háttér után – figyelembe véve az 1940-es és 1944-es olimpiák elmaradását – 1948-ban Londonba utazhatott volna. 27 éves korában, úgy tűnt, végre elérkezett az ő ideje, hogy részt vegyen élete első olimpiáján, ráadásul favoritként. Ám a sors közbeszólt: egy edzés során, Chelsea-ben, Ágnes rosszul érkezett a lengőgyűrűről, amely akkoriban még a női sportágak részét képezte, és elszakadt a külső bokaszalagja. Ezzel véget ért az olimpiai álma... Pedig komoly esélye volt az aranyérem megszerzésére.
Négy évvel később, Helsinkiben egy-egy arany- és ezüst-, valamint két bronzéremmel vigasztalódott. Az igazi diadalmenet az amúgy baljós emlékű melbourne-i olimpián várt rá, ahol négy arany- és két ezüstéremmel az olimpia legeredményesebb hölgyversenyzője lett.
Melbourne-ból nem tért vissza szülőföldjére, hanem Izraelben kezdett új életet. A rendszerváltás óta viszont egyre gyakrabban látogatott haza, mígnem végleg Budapestre költözött. Eleinte a Paulay Ede utcában élt, majd később az Október 6. utca 4. szám alá költözött, ahol jelenleg is otthonra lelt.
2004 óta a Nemzet Sportolója címmel büszkélkedhet, és alapító tagja a zárt körű klubnak, amely a hazai sportélet kiemelkedő alakjait tömöríti. 1995-ben kiérdemelte a Magyar Olimpiai Bizottság aranygyűrűjét, majd 2003-ban a MOB érdemérmét kapta meg, 2015-ben pedig a rangos Prima Primissima Díjat. 2017-ben Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnöktől átvehette az Izrael-díjat, amely további elismeréseket tükröz. Érdekesség, hogy ő a legidősebb élő olimpiai bajnok, aki évek óta példaként áll a fiatal sportolók előtt.