A rendőrség újabb fényképeket hozott nyilvánosságra a New Yorkban meggyilkolt biztosítóigazgató elkövetőjéről.
December negyedikén, szerdán hajnalban New York szívében tragikus esemény történt: Brian Thompson, a UnitedHealthcare vezérigazgatója, brutális módon életét vesztette, miután agyonlőtték. A város híres a számos biztonsági kamerájáról, ám a gyilkos azonosítása eddig rendkívül bonyolult feladatnak bizonyult. A nyomozás előrehaladtával folyamatosan új információk kerülnek napvilágra: legfrissebb hírek szerint egy olyan felvételt tettek közzé, amelyen a feltételezett elkövető éppen egy taxiba száll be – számol be róla az NBC News.
Szombaton késő este egy taxiba beépített kamera által rögzített felvételek kerültek napvilágra. Az első képen a férfi a jármű mellett áll, míg a második felvételen a hátsó ülés és a taxi eleje közötti válaszfalon át pillant be. Az elkövető arca mindkét képen rejtve marad, mivel egy orvosi maszkot visel.
A rendőrség nyomozói a biztonsági kamerák felvételeinek elemzése révén megállapították, hogy a lövöldöző nem sokkal a tragikus esemény után egy busszal távozott a városból. A hatóságok nagyszabású hajtóvadászatot indítottak, amely az államhatárokon túl is kiterjedt. Az FBI pénteken késő este bejelentette, hogy 50 ezer dolláros jutalmat kínál azoknak, akik olyan információval szolgálnak, amely a gyanúsított elfogásához vezethet.
A gyilkos kiléte még mindig rejtély, de a motivációja mögötti okokat csak a nyomozás során talált nyomok alapján kezdhetjük sejteni. Az amerikai sajtó információi szerint a töltényhüvelyekre olyan angol szavakat véstek, mint a "deny" (visszautasítani), "defend" (megvédeni), valamint a szövegkörnyezettől függően több értelmet hordozó "depose", amely akár tanúvallomást is jelenthet. Ezek a feliratok arra utalhatnak, hogy a gyilkos célja nem csupán a fizikai erőszak volt, hanem egyfajta üzenet közvetítése is.
A férfi szinte minden közterületen maszkot viselt, és kapucnit húzott a fejére, így eltakarta az arcát. A CNN szerint ez megnehezíti a nyomozók munkáját, mivel az arcfelismerő rendszerek nem képesek biztonsággal beazonosítani egy olyan személyt, akinek az arca nem látszik jól a felvételeken.