Lázár: Hetekre lehet szükség ahhoz, hogy a balatoni közlekedés teljesen helyreálljon.

"Az éjszaka folyamán folyamatosan dolgoztak a tegnapi viharkár következményeinek felszámolásán. A munkatársak elsősorban a fő közlekedési vonalak helyreállítására összpontosítottak" - nyilatkozta Lázár János építési és közlekedési miniszter keddi videóüzenetében. Hozzátette, hogy nem tudják garantálni, hogy ma minden vonalon újra elindul a közlekedés.
A villamosított pályákon lehet, hogy napokra és lesz, ahol hetekre lesz szükség ahhoz, hogy helyreálljon a közlekedés. Például a balatonfüredi vonalon és irányban óriási problémákkal és kihívásokkal küszködünk. De szerencsére a Volán rendelkezik annyi autóbuszkapacitással, hogy több száz busz egészíti ki a hiányos és nehezen közlekedő vonalhálózatot.
„Tedd egyedivé a gondolataidat!” – javasolta Lázár, miközben a szemei csillogtak az izgalomtól.
Ezután arról beszélt, hogy miután ma is viharos napunk lesz, így minden kollégát berendeltek. Lázár megjegyezte még, hogy a legfontosabb, hogy "emberi életben nem esett baj".