A cég álvásárlók hamis véleményeivel próbálta magát fényezni, ám végül lebukott.

A webáruház hamis profilképekkel és nem létező vásárlói értékelésekkel csalta meg a vásárlókat, azonban a Pest Vármegyei Főügyészség éber figyelme nem hagyta figyelmen kívül ezt a csalást.
Egy online bolt üzemeltetője hamis, kedvező vásárlói véleményeket osztott meg az általa értékesített termékről, melyekhez az interneten talált képeket használt fel. Továbbá, a termékhez kapcsolódó információk is félrevezetőek voltak.
A termék fő alapanyaga algákból állt, amelyről azt állította, hogy a kapszula alkalmas betegségek gyógyítására.
A Pest Vármegyei Főügyészség fellépett a fogyasztók védelme érdekében - olvasható az ügyészségi közleményben.
Az internetes vásárlás számos előnye mellett alkalmas terepe a fogyasztók megtévesztésének, hiszen a jellemzően gyors, impulzív döntéshozatal miatt kevésbé vagyunk megfontoltak, kevesebb időt szánunk arra, hogy kellő figyelemmel, biztonságos helyről vásároljunk.
Éppen ezért hajlamosak vagyunk inkább olyan webáruházakat választani, amelyekről már találkoztunk pozitív vásárlói visszajelzésekkel vagy elismerő véleményekkel. A vásárlói értékelések hitelessége különösen lényeges a fogyasztói döntések meghozatala során - állítja a Pest Vármegyei Főügyészség.
Az ügyészség a fogyasztók érdekeinek védelme érdekében végzett munkája során számos hiányosságra és tisztességtelen visszaélésre bukkant ezen a területen.
Az ügyészség által ellenőrzött webáruház a honlapján vásárlói véleményeket jelentetett meg. A vásárlók ezekben arról számoltak be, hogy a termék bizonyos ideig történő szedését követően betegségük javult, vagy tünetmentessé váltak. Viszont a véleményeknél feltüntetett fotók közül volt, amelyik igazából egy külföldi újságíró képe volt, és volt olyan is, amelyik az interneten több mint 100 oldalon szerepelt, különböző külföldi nevekkel.
A vonatkozó jogszabályok szerint fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatnak minősül a termékek népszerűsítése érdekében valótlan fogyasztói értékelések vagy ajánlások közzététele.
A fent említett információkon túl kiderült, hogy a weboldalon a terméket olyan állításokkal népszerűsítették, miszerint képes különféle betegségek, például szív- és érrendszeri problémák, allergiák, asztma, légúti megbetegedések, szürkehályog és daganatos kórképek kezelésére.
Az ilyen jellegű állítások jogszabályi megfelelősége kiemelkedően fontos, mivel a betegek és a különböző egészségügyi problémákkal küzdő fogyasztók gyakran sebezhetőbbek, érzékenyebbek a körülöttük zajló információkra. A hatályos magyar és uniós jogszabályok világosan rögzítik, hogy étrendkiegészítők esetében semmiféle betegséget megelőző vagy kezelő hatásra vonatkozó állítást nem lehet tenni, illetve ilyen utalásokat sem lehet megfogalmazni - figyelmeztet a Pest Vármegyei Főügyészség.