Már megkezdődtek a földmunkák Ferihegyen, ahol a 3. terminál építése hivatalosan is útjára indult.

2024-ben minden eddig hónap egyéni csúcsot döntött az utasszám tekintetében. Nagyon időszerűek a fejlesztések.

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér üzemeltetői optimista jövő elé néznek, hiszen az utasforgalom dinamikus növekedésére számítanak. Ennek fényében a tulajdonosok és a vezetőség már megkezdte a 3. Terminál építésének előkészítési munkálatait - tájékoztatott a Budapest Airport Zrt. 2024. december 20-án. Október hónapban a repülőtér utasforgalmi bővülése a legmagasabb volt Európában, és a várakozások szerint az év végére az utasszám eléri a 17 milliós küszöböt. A jövőbeli terveik szerint 2030-ra már 20 millió utast kívánnak fogadni.

A szöveg egyedi átfogalmazása: "A növekvő utasforgalom kielégítése érdekében jelentős fejlesztések szükségesek, hogy magas színvonalon tudjuk kiszolgálni az utasokat. A 3. Terminál tervezésével és a kapcsolódó kivitelezési munkálatokkal már megkezdtük a folyamatokat, és hamarosan elindulhat a megvalósítás is. A céljaink messze mutatnak; arra törekszünk, hogy egyre több utast szolgáljunk ki prémium minőségben és folyamatosan bővülő infrastruktúrával." - nyilatkozta Francois Berisot, a Budapest Airport vezérigazgatója.

Az új terminálhoz kapcsolódó elsődleges feladat a forgalmi előtér kiépítéséhez szükséges földfeltöltési munkák elvégzése. A tervezett bővítés révén lehetőség nyílik 12 légijármű egyidejű kiszolgálására, amit egy jelentős fejlesztési projekt követ majd a jövőben.

A 3. Terminál fejlesztése és tervezése a fenntarthatóság szempontjainak maximális figyelembevételével zajlik, összhangban a Budapest Airport ambiciózus célkitűzéseivel. A vállalat célja, hogy a Repülőterek Nemzetközi Tanácsa által megállapított határidőnél húsz évvel korábban, 2030-ra teljes mértékben nullára csökkentse a repülőtér által kibocsátott szén-dioxid mennyiségét. A terminál modernizációjának minden aspektusa várhatóan nyolc éven belül megvalósul, így a repülőtér a környezettudatosság élvonalába kerülhet.

A KPMG által végzett kutatás szerint a 3. Terminál megépítése körüli beruházási és kivitelezési tevékenységek 2027-ig akár 63,9 milliárd forintnyi közvetett hozzáadott értéket generálhatnak a beszállítói láncban. Ezen kívül 6400 munkahelyet teremthetnek, és a magyar családok jövedelméhez hozzávetőleg 23,4 milliárd forinttal járulhatnak hozzá.

Related posts