Marozsán lenyűgöző győzelme Rubljov számára meglepetést okozott, aki hitetlenkedve mosolygott a látottakra – nézd meg a videót!

Marozsán elérte azt, amit Fucsovics és Sonego nem tudtak megvalósítani – nézd meg a videót!

Marozsán egy-egy győzelemmel és vereséggel zárta a montreali összecsapást, összességében pedig pozitív élménnyel, hiszen a magyar válogatott 3-2-re nyert. Rubljov esetében évek óta szóba sem jöhet a Davis-kupa-szereplés, az ukrajnai háború miatt Oroszország nem vehet részt a sorozatban.

Marozsán és Rubljov idei második összecsapásának színhelye a festői Rotterdam volt, ahol egy fedett kemény pályás ATP 500-as torna zajlott. A holland város elegáns sportcsarnokában a teniszrajongók izgalmas mérkőzéseket élvezhettek.

Az első játszmában egyetlen bréklabdát sem láthattunk, de a rövidítés végén Rubljov meglepően magabiztos teljesítményt nyújtva (7-2) szettelőnyhöz jutott.

Marozsánnak volt egy olyan ütése, ami annyira meglepte Rubljovot, hogy csak a mimikájával tudott reagálni.

A második szettben először Marozsán, majd Rubljov szerzett brékelőnyt, de az orosz játékos nem tudta kihasználni az előnyét. Egy újabb tie break következett, ahol a magyar teniszező két mérkőzéslabdát hárított, de végül ő sem tudta érvényesíteni a saját játszmalabdáját, amikor fogadóként lehetősége nyílt rá.

Rubljov ezt a rövidítést is sikeresen behúzta, visszavágott Marozsánnak, és most már a Hubert Hurkacz elleni negyeddöntőre készülhet.

A rotterdami tornán rangos mezőny gyűlt össze, még úgy is, hogy a világelső Jannik Sinner az utolsó pillanatban visszalépett. Az első kiemelt Carlos Alcaraz az első fordulóban visszavágott a tavalyi US Openen elszenvedett váratlan vereségéért a holland Botic van de Zandschulpnak.

A második körbe még a második kiemelt Danyiil Medvegyev is bejutott, ott viszont a váratlan megoldásokkal operáló olasz Mattia Bellucci legyőzte az idényben egyelőre formán kívül teniszező korábbi US Open-bajnokot.

Related posts