Megható hír érkezett, Garami József élete véget ért.

A mesteredző, aki öt mérkőzésen keresztül szövetségi kapitányként vezette a válogatottat, a magyar élvonalban egyedülálló módon a legtöbb meccset töltötte a kispadon.
Nyolcvanöt éves korában távozott az élők sorából Garami József, a neves mesteredző, aki a magyar labdarúgó-válogatott korábbi szövetségi kapitányaként vált ismertté. A szomorú hírt szülővárosa, a PMFC közölte.
A legendás mesteredző, aki Pécsett látta meg a napvilágot 1939. augusztus 9-én, már fiatalon rátalált a labdarúgásra. Játékos karrierjét 1953-ban a Pécsi Dózsában kezdte, ahol jobbösszekötőként tíz éven át a város meghatározó csapatának oszlopos tagja volt. Ezt követően a PVSK és a Komlói Bányász színeiben is megfordult, mielőtt végleg visszatért volna a Vasúthoz, ahol pályafutása végéhez ért.
A Pécsi Tanárképző Főiskola magyar-orosz-testnevelő szakán végzett 1964-ben, és pályafutását a Pécsi Sportiskolánál kezdte, ahol számos jövőbeni kiváló futballista tehetségét fedezte fel. 1973-tól a Pécsi Dózsa, majd a jogutód PMSC utánpótlás-nevelésében játszott fontos szerepet. 1985-ben vette át az NB I.-es Pécs csapatának vezetőedzői posztját, ahol új kihívások elé nézett.
A csapatot 217 bajnoki mérkőzésen irányította, ez azóta is megdönthetetlen rekord. Az 1985-86-os első osztályú évadban egészen az ezüstérmes helyig vezette az együttest, ezt sem sikerült azóta megismételnie senkinek. Irányításával a sikerkorszak megkoronázásaként 1990-ben a Pécs elhódította a Magyar Kupát, 1991-ben pedig bronzérmes lett az NB I.-ben.
Eközben, még 1987 őszén megbízott szövetségi kapitányként öt márkőzésen irányította az A-válogatottat, a mérlege két győzelem, egy döntetlen és két vereség.
1993 és 1996 között az Újpest csapatát vezette, majd 1996-tól 1998-ig az MTK-nál folytatta pályafutását. Ezt követően 1999 és 2001 között a Győrnél dolgozott, végül 2002 elejétől 2003 végéig a Ferencváros kispadján ülhetett. 2004-ben újra az MTK-hoz igazolt, ahol több mint egy évtizeden át formálta a csapat sorsát.
A kék-fehérekkel 1997-ben és 2008-ban, a Ferencvárossal 2003-2004-ben (az őszi idényben vezetve a csapatot) bajnoki címet szerzett. A Magyar Kupát nemcsak a Péccsel, hanem 1997-ben és 1998-ban az MTK-val, 2003-ban pedig a Ferencvárossal is megnyerte.
A magyar labdarúgás élvonalában egyedülálló teljesítményt nyújtott, hiszen egyetlen edző sem töltött még el annyi időt a kispadon, mint ő: összesen 797 mérkőzésen vezette a csapatait.
Az edzői pályafutását tíz évvel ezelőtt hagyta maga mögött, ezt követően az MTK szakmai igazgatójaként folytatta karrierjét. Nemrégiben azonban úgy döntött, hogy visszatér Pécs városába.
Garami József haláláról a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) is megemlékezett. A közleményükben kifejtették, hogy a neves edző hosszas, súlyos betegség után távozott az élők sorából. Emlékeztettek arra is, hogy 2019-ben, a mester 80. születésnapján, tiszteletére nevezték el a pécsi utánpótlásképző központot, ezzel is honorálva életművét és a fiatal tehetségek iránti elkötelezettségét.
Az MLSZ saját halottjának tekinti Garami Józsefet, akinek emlékét mély tisztelettel őrzik.