Nyáry Krisztián legújabb művének bemutatója Szántódpusztán kerül megrendezésre, ahol az író izgalmas részleteket oszt meg legfrissebb könyvéről.

A kávéházak korszaka lejárt, de egykori művész vendégeik öröksége ma is velünk él. Az ő törzskávéházaikról, mindennapjaikról, komoly vitáikról és komolytalan mulatságaikról szól ez a könyv - a Nyáry Krisztiántól megszokott, információkban gazdag, szórakoztató stílusban.

"Kávéház nélkül nincs irodalom" – figyelmeztetett Márai Sándor, és szavai éppen olyan találóak, mint amilyenek egyszerűek. A kávéházak évszázadokon át nem csupán a magyar művészek második otthonául szolgáltak, hanem a gondolatok és eszmék találkozóhelyévé is váltak, ahol a polgári szabadság eszméje is virágzott. E nélkül a kulturális színtér nélkül irodalmunk, sőt, a teljes magyar kultúra egészen más arculatot öltött volna. Az az időszak, amely Kármán Józseftől Kertész Imréig, Csokonaitól Csoóri Sándorig terjedt, már több mint harminc éve lezárult, ám öröksége tovább él a kávéházak falai között.

A magyar kultúra napját minden év január 22-én ünnepeljük, emlékezve arra a jelentős eseményre, amikor Kölcsey Ferenc 1823-ban ezen a napon véglegesítette a Himnusz kéziratát. E jeles nap 1989 óta hivatalos ünnep, amely lehetőséget ad számunkra, hogy mélyebb betekintést nyerjünk gazdag kulturális örökségünkbe. Az évforduló kapcsán rendezett megemlékezések nem csupán a múltunk tiszteletére szolgálnak, hanem arra is ösztönöznek, hogy ezeket az évezredes hagyományokat, értékeket és gyökereinket átörökítsük a jövő generációinak. A közösségi eseményeken felidézhetjük a magyar szellemi kincseket, és hangsúlyozhatjuk nemzeti identitásunk fontosságát, miközben együtt ünnepeljük a művészetek és a kultúra sokszínűségét.

>> Vasarely: fantasztikus kiállítás Balatonfüreden!

Related posts