Pompeji: egykor a Vezúv haragja, most pedig a maffia árnyai sújtják ezt a történelmi várost.

Gabriel Zuchtriegel új könyvében lenyűgöző részletességgel tárja elénk Pompeji végzetes óráit, amikor a Vezúv tüzében a város pokoli sorsa beteljesült. A régészeti park igazgatójaként írt művében a történetet nem csupán dokumentálja, hanem mélyrehatóan elemzi is, így az olvasó szinte saját bőrén érzi a tragédia súlyát. Zuchtriegel írása egyaránt funkcionál műhelynaplóként és vitairatként, bepillantást engedve a múlt rejtelmeibe, miközben a vulkánkitörés következményeit is mérlegeli.

A friss szenzáció, hogy Pompejiben feltártak egy freskókkal díszített fürdőházat, még izgalmasabb olvasmánnyá teszi a város régészeti parkjának igazgatójává öt éve - hangos és nem csituló tiltakozások közepette - kinevezett Gabriel Zuchtriegel Pompeji - A pusztulás varázsa című kötetét.

Akkoriban mindössze 40 éves, "tapogatódzó" régész, aki - bár felvette az olasz állampolgárságot - valójában német származású volt, számos alkalommal szembeszállt szakmája legnagyobb tekintélyeivel. Például berlini professzorait már azzal meglepte, hogy diplomamunkájában az ókori görög városok latrináit és szennyvízelvezető rendszereit elemezte. Megállapítása szerint az Akropolisz nem más, mint egy a mocsokkal és bűzzel teli város közepén található, a legkülönbözőbb tilalmak és szabályok által védett tiszta sziget.

Related posts