Rühösödés történt egy rabnál a tököli fiatalkorúak börtönében.

A fogvatartott a tököli Fiatalkorúak Büntetés-végrehajtás Intézetében kapta el a rühöt, ami miatt 4 és fél hónappal későbbre tűzték ki a férfi tárgyalását - írja a HVG360. Fahidi Gergely, a férfi kirendelt ügyvédje kiemelte, hogy bent kapta el a bőrfertőzést.

Valóban bizonyítható, hogy a fertőzés lappangási idejénél korábban került be, tehát már rühesen érkezett. Ez a helyzet kétszeres sérelmet okozott számára: egyrészt a körülmények következtében megbetegedett, másrészt a halasztás miatt a korábban elmaradt előkészítő ülés új időpontja 4 és fél hónappal későbbre, szeptember közepére került, ami a nyári ítélkezési szünet miatt vált szükségessé.

- jelentette ki az ügyvéd.

Fahidi Gergely, a védőügyvéd, teljes körű kivizsgálást kért az ügyészségtől, mivel úgy véli, hogy az általa képviselt eset nem egyedülálló. Más jogászok is beszámoltak arról, hogy védenceik különféle problémákkal szembesültek a büntetés-végrehajtási intézetekben. Sajnos, ezek a sérelmek gyakran csak a szabadulás után kerülnek napvilágra. A beadványa nyomán a Pest Vármegyei Főügyészség hivatalosan is megkezdte a vizsgálatot.

A Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága (BVOP) szintén nyilatkozott az üggyel kapcsolatban és hangsúlyozták: "kiemelten fontos a fogvatartottak egészségügyi ellátása és a közegészségügyi szabályok betartása", ugyanakkor elismerték, hogy "valóban előfordulhat, hogy egyes fogvatartottaknál bizonyos bőrbetegségek - mint például a rühesség - diagnosztizálásra kerülnek". A BVOP elmondása szerint csak időnként fordul elő a rühesség vagy más bőrbetegség, és "főként új befogadások vagy bizonyos közösségi kontaktusok nyomán".

Ahogyan már említettük, a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság (SZGYF) nagykanizsai javítóintézetében olyan gyermekek is megjelentek, akik Hepatitis B vírussal és szifilisszel fertőződtek. Ezek a gyerekek hónapokkal ezelőtt érkeztek az intézménybe, ám egészségi állapotuk, vagyis a betegségeik csak később, a dokumentációjuk alapján váltak ismertté.

Jelenleg az intézet kihasználtsága 50 százalék körüli, ahol a lakók többsége drogbűncselekmények következtében tartózkodik. A helyzetet tovább súlyosbítja a jelentős szakemberhiány, ami komoly kihívásokat jelent a mindennapi működésben. A fiatalok körülbelül fele állami gondozásból érkezik, és sajnos 80 százalékuk a szabadulás után vagy hasonló intézménybe, vagy börtönbe kerül vissza.

Related posts