Fedezd fel a precíziós gazdálkodás és az agrárinformatika legfrissebb innovációit! A mezőgazdaság világában zajló forradalmi változások nem csupán a termelési módszerek átalakulását jelentik, hanem egy új szemléletmódot is hoznak, amely a technológia és a

A jubileumi, X. PREGÁ-t, a mezőgazdasági digitalizáció meghatározó rendezvényét február 4-5-én, Kecskeméten rendezik meg.

Az Agroinform.hu, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) és az Univer közös rendezvénye, amely Hetényegyháza szívében zajlott, a precíziós gazdálkodás legmodernebb gyakorlati alkalmazásait vonultatta fel egy üzemkörnyezet keretein belül. Az esemény célja, hogy a résztvevők első kézből tapasztalhassák meg a korszerű mezőgazdasági technológiák előnyeit és működését.

Nagy Endre, az Univer stratégiai és üzletfejlesztési vezérigazgató-helyettese a legutóbbi sajtótájékoztatón hangsúlyozta, hogy a vállalat kiemelten foglalkozik a termék- és technológiai innovációkkal. A hetényegyházi üzem, amelynek kapacitását megduplázták, kizárólag a helyi gazdák által megtermelt nyersanyagokat dolgozza fel. Az utóbbi években az Univer számos fejlesztést valósított meg, melyekhez állami támogatásokra is támaszkodtak. Például megújították a biomassza energia hasznosítását, felújították a paradicsomüzemet, fejlesztették a mintagazdaság gépparkját, és modernizálták a kapcsolódó kertészeteket, valamint precíziós termesztést vezettek be a referenciagazdaságban.

Feldman Zsolt, az Agrárminisztérium mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkára elmondta: A PREGA konferencia és kiállítás évek óta a leghasznosabb agrárdigitalizációs szakmai fóruma az agrárium világának. Mezőgazdasági ágazattól, gazdaságmérettől és életkortól függetlenül ad lehetőséget a technológiai megoldások és előnyök megismerésére, ennél a tudásnál pedig nincs értékesebb. Az agrártárca által tavaly kiírt, illetve idei évben meghirdetésre kerülő agrár- és vidékfejlesztési pályázati felhívások egyik legfontosabb célja a mezőgazdaságban, élelmiszeriparban a digitális átállás, az automatizáció és robotizáció ösztönzése.

Papp Zsolt, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) vezetője kiemelte:

A szakmai tudás megosztásában és a gyakorlati megoldások bemutatásában a PREGA konferencia évről évre jelentős támogatást nyújt. Éppen ezért a NAK már a kezdetektől fogva kiemelt partnerként vesz részt a rendezvényen – tette hozzá.

Az elmúlt tíz év során a gazdálkodók széles spektrumának nyílt lehetősége a PREGA keretein belül megismerni a precíziós gazdálkodás fogalmát. Az itt szerzett tapasztalatok alapján megrendezett idei konferencia kiváló alkalmat teremt minden olyan gazdálkodó számára, aki aktívan kutatja a fejlődés és a továbblépés optimális irányait - nyilatkozta Bolyki Bence, az Agroinform.hu ügyvezetője, aki a rendezvényt szervezi.

A Nagy István agrárminiszter fővédnökségével megrendezésre kerülő idei PREGA konferencia során több mint 100 szakértő osztja meg tudását, összesen körülbelül 120 izgalmas előadás keretein belül. Az esemény célja, hogy a gazdálkodók – legyenek azok a nagyobb gazdaságok vagy a kisebb, családi vállalkozások – mélyebb betekintést nyerjenek a hazai és nemzetközi szintű technológiai újításokba. A konferencia ideális lehetőséget kínál a termelők számára, hogy bővítsék ismereteiket és kapcsolatokat építsenek a szakma más képviselőivel.

A rendezvény a legmodernebb technológiák legátfogóbb hazai keresztmetszetét nyújtja a résztvevőknek. A szervezők arra a kérdésre igyekeznek választ adni, hogy a magyar termelők hogyan tudnak hosszú távon is versenyképesek maradni, miközben egy sor kihívás - például a klímaváltozás, a piaci igények és a támogatási rendszerek változásai, a szerkivonások, a talajdegradáció - új megoldásokat, új szemléletet kíván. A technológiai újdonságok mellett a konferencián az új precíziós gazdálkodási pályázattal kapcsolatos friss információkról is első kézből tájékozódhatnak az érdeklődők.

A bemutatott újdonságok a talajtól a növényekre és állategyedekre szabott megoldásokon át az élelmiszeripari technológiákig terjednek, ezek ismertetésén túl az előadók és a kiállítók konkrét alkalmazási tanácsokkal is ellátják az érdeklődőket. A konferencia kiemelt előadója idén Dr. Tomas Norton, a Leuveni Katolikus Egyetem állat- és humánegészségügyi mérnöki karának docense. A szakember a precíziós állattartás komplexitását mutatja be, áttekintést nyújtva a legmodernebb megoldásokról, illetve azok minél szélesebb körű bevezetésének lehetőségeiről.

Related posts