Ázsiában jelentős visszaesést mutattak a tőzsdeindexek, míg Európában a kereskedési tevékenység nyugodt kerékvágásban folytatódik.

A fő európai tőzsdei indexek mérsékelt emelkedést mutatnak, míg a BUX a csütörtöki záróérték környékén mozog.
Csütörtökön a főbb európai tőzsdeindexek három és négy százalék közötti mínuszba fordultak, miután Kína bejelentette, hogy nem hátrál meg az Egyesült Államokkal folytatott vámháborúban, és 84 százalékra emeli az amerikai termékekre kivetett viszontvámját.
A pénteki kereskedést alapvetően befolyásolhatta volna az ázsiai tőzsdéken tapasztalt ideges hangulat: a japán Nikkei index 4,5 százalékot esett pénteken, a dél-koreai részvények 1,7 százalékkal gyengültek. Az MSCI Japánon kívüli ázsiai részvényindexe 0,5 százalékkal csökkent. A kínai tőzsdék ugyanakkor nem remegtek meg, és 0,5-1 százalék közötti emelkedésben vannak. Az amerikai S&P 500 és a Nasdaq határidős indexei körülbelül 1 százalékkal estek a csütörtöki zuhanás után.
Európában egyelőre nincs pánik, a vezető indexek jelenleg szintén 0,5-1 százalékos emelkedést regisztrálnak a kereskedés első órájában: az FTSE 0,35, az IBEX 35 0,65, a DAX 0,56, a Stoxx600 pedig 0,3 százalékkal mutat magasabb értéket, mint a csütörtöki záráskor. Az euró pedig 2022 februárja óta nem látott szintre erősödött a dollárral szemben.
A Budapesti Értéktőzsde indexe, a BUX, szinte változatlan állapotban maradt a tegnapi tőzsdezárás óta. Jelenleg, 1,5 milliárd forintos forgalom mellett, mindössze 0,01 százalékkal magasabb szinten áll, mint csütörtök este.